Virtual Study
Database and on-line services
of the Theatre Institute
Theatre Productions
 
 

Louskáček

1/1
Theatre: Národní divadlo moravskoslezské Ostrava
Ensemble: balet Ostrava
Stage: Divadlo Antonína Dvořáka Ostrava
Opening:
21. 12. 2001 1st premiere; (2nd premiere 22. 12. 2001) 10. 1. 2006 Dernière
Call #: K 26 102 P (ID=8800)
Genre: Ballet
Note:
Tanec vloček a divertissement 2. jednání podle V. Vajnonena.
Hraje orchestr opery NDMS, zpívá Operní studio Lenky Živocké.

Authors

Composer:Petr Iljič Čajkovskij; Libretto:Mario Petipa

Producers

Adaptation:Jaroslav Slavický (ú. libreta); Choregrapher:Vasilij Ivanov Vajnonen (pozn.); Choregrapher:Jaroslav Slavický; Assistant Choreographer:Kateřina Slavická (j.h.); Conductor:Jan Šrubař; Stage Director:Jaroslav Slavický (j.h.); Set Design:Josef Jelínek (j.h.); Choreographer - Répétiteur:Libuše Kuklová; Choreographer - Répétiteur:Dana Muntágová; Musical Preparation:Elena Podolkhova; Pedagogic Collaboration:Olga Borisová-Pračiková; Pedagogic Collaboration:Ivan Hurych; Pedagogic Collaboration:Helena Hurychová; Pedagogic Collaboration:Libuše Kuklová

Cast

Klára:Olga Borisová-Pračiková (alternation); Radka Slatinská (alternation); Klárka:Věra Kvarčáková (alternation); Veronika Telnarová (alternation); Louskáček:Jan Kolda (alternation); Jan Krejčíř (alternation); Rodion Zelenkov (alternation); Matka:Taťána Malíková (alternation); Dana Muntágová (alternation); Otec:Slavomír Chmiel (alternation); Svatopluk Vavruša (alternation); Klárčin bratr:Jonáš Dolník (alternation); Tomáš Hoš (alternation); Strýček:Ivan Hurych (alternation); Petr Sýkora (alternation); Roman Važík (alternation); Děti:Lucie Horáková; Děti:Tereza Popová; Děti:Barbora Smělá; Děti:Barbora Smolánová; Děti:Marek Čáp; Děti:Jiří Gatnar; Děti:Vítek Kořínek; Děti:Tomáš Kubinec; Děti:Miroslav Rupa; Děti:Patrik Ulman; Rodiče:Jiří Dvořák (alternation); Slavomír Chmiel (alternation); Lukáš Kuřík (alternation); Vladimír Vašků (alternation); Svatopluk Vavruša (alternation); Roman Važík (alternation); Jiří Prokeš (alternation); Alena Burdová (alternation); Taťána Malíková (alternation); Dana Muntágová (alternation); Jana Muroňová (alternation); Irína Nazarenko (alternation); Milada Nováková (alternation); Dagmar Vyoralová (alternation); Španělka:Tamara Černá (alternation); Irína Nazarenko (alternation); Číňanka:Barbora Kaufmannová (alternation); Naďa Kvarčáková (alternation); Ruska:Alžběta Fúsková (alternation); Renata Mrózková (alternation); Plamen:Jan Krejčíř (alternation); Vladimír Vašků (alternation); Rodion Zelenkov (alternation); Myší král:Jan Kolda (alternation); Svatopluk Vavruša (alternation); Igor Vejsada (alternation); Myši:David Jarolík; Myši:Michal Klapetek; Myši:Daniel Lachovský; Myši:Jiří Prokeš; Myši:Šárka Bočková; Myši:Michaela Komárková; Myši:Zuzana Vránová; Myši:Marie Vůjtková; Myši:Iveta Benová; Myši:Jana Bumbová; Myši:Simona Hrbáčová; Myši:Denisa Vašíčková; Vojáci:Jiří Dvořák; Vojáci:Lukáš Kuřík; Vojáci:Filip Skála; Vojáci:Vladimír Vašků; Vojáci:Roman Važík; Vojáci:David Jarolík; Vojáci:Jiří Prokeš; Vločky - sólo:Barbora Kaufmannová; Vločky - sólo:Petra Kováčová; Vločky - sólo:Michaela Šmejkalová; Vločky - sbor:Alena Burdová; Vločky - sbor:Klára Dlouhá; Vločky - sbor:Irína Nazarenko; Vločky - sbor:Egita Novikova; Vločky - sbor:Karin Ulrichová; Vločky - sbor:Veronika Vali; Vločky - sbor:Marta Drastíková; Vločky - sbor:Alžběta Fúsková; Vločky - sbor:Hana Lyčková; Vločky - sbor:Renata Mrózková; Vločky - sbor:Dagmar Vyoralová; Vločky - sbor:Jana Zelenková; Španělský tanec:Tamara Černá; Španělský tanec:Irína Nazarenko; Španělský tanec:Jana Zelenková; Španělský tanec:Jan Kolda; Španělský tanec:Lukáš Kuřík; Španělský tanec:Igor Vejsada; Čínský tanec:Barbora Kaufmannová; Čínský tanec:Naďa Kvarčáková; Čínský tanec:Jan Krejčíř; Čínský tanec:Vladimír Vašků; Čínský tanec:Rodion Zelenkov; Ruský tanec:Marta Drastíková; Ruský tanec:Alžběta Fúsková; Ruský tanec:Renata Mrózková; Ruský tanec:Vlaďka Podhorná; Ruský tanec:Michal Klapetek; Ruský tanec:Daniel Lachovský; Pas de trois:Dana Kaločová; Pas de trois:Věra Kvarčáková; Pas de trois:Michaela Schusterová; Pas de trois:Veronika Telnarová; Pas de trois:Jonáš Dolník; Pas de trois:Tomáš Hoš; Valčík - sólo:Klára Dlouhá; Valčík - sólo:Barbora Kaufmannová; Valčík - sólo:Petra Kováčová; Valčík - sólo:Naďa Kvarčáková; Valčík - sólo:Michaela Šmejkalová; Valčík - sbor:Alena Burdová; Valčík - sbor:Egita Novikova; Valčík - sbor:Karin Ulrichová; Valčík - sbor:Veronika Vali; Valčík - sbor:Dagmar Vyoralová; Valčík - sbor:Jiří Dvořák; Valčík - sbor:Slavomír Chmiel; Valčík - sbor:Lukáš Kuřík; Valčík - sbor:Jiří Prokeš; Valčík - sbor:Filip Skála; Valčík - sbor:Vladimír Vašků; Valčík - sbor:Svatopluk Vavruša; Valčík - sbor:Roman Važík
Related documents
Digitalized materials (available only in IDU building): programme; printed material; clippings
Bibliography: 2 →
Other links
 
Partners