Virtual Study
Database and on-line services
of the Theatre Institute
Theatre Productions
 
 

Mladá garda

1/1
Theatre: Národní divadlo Praha
Ensemble: opera Národního divadla Praha
Stage: Národní divadlo Praha
Opening:
18. 1. 1952 Premiere; 21. 3. 1953 Dernière
Call #: K 10 915 P (ID=25544)
Genre: Opera
Note:
Spoluúčinkují členové pěveckého sboru Československého rozhlasu.
Existují různé verze programů, rozdíly v obsazení.

Authors

Composer:Julij Mejtus; Libretto:A. Malyško; Libretto:Michail Isakovskij Vasiljevič; Author of Book:Alexandr Fadějev

Producers

Translation:Rudolf Vonásek; Conductor:Jan Hus Tichý; Stage Director:Otto Haas (j.h.); Assistant Director:Rudolf Jedlička; Assistant Director:Milan Macků (j.h.); Set Designer:Josef Gabriel; Costume Designer:Jan Kropáček; Choregrapher:Věra Untermüllerová (j.h.); Chorus Master:Vladivoj Jankovský

Cast

Oleg Koševoj:Ivo Žídek (alternation); Antonín Zlesák (alternation); Helena Nikolajevna:Marie Budíková (alternation); Jaroslava Procházková (alternation); Helena Lexová (j.h., alternation); Věra Vasiljevna:Milada Čadikovičová (alternation); Marie Veselá (alternation); Andrej Valko:Jan Konstantin (alternation); Ladislav Mráz (alternation); Procenko:Přemysl Kočí (alternation); Jiří Schiller (alternation); Uljana Gromovová:Ludmila Hanzalíková (alternation); Uljana Gromová:Štěpánka Štěpánová (alternation); Ljuba Ševcovová:Štěpánka Petrová (alternation); Jarmila Pechová (alternation); Sergěj Ťjulenin:Rudolf Vonásek (alternation); Bohumír Vich (alternation); Váňa Zemnuchov:Rudolf Jedlička (alternation); Josef Heriban (alternation); Klava Kovalevová:Milada Šubrtová (alternation); Jaroslava Vymazalová (alternation); Valja Borcová:Dagmar Žižková (alternation); Marie Cyteráková (alternation); Jaroslava Dobrá (alternation); Žora Aruťjuňjanc:Jaromír Svoboda (alternation); Vladimír Vodeničarov (alternation); Jevgenij Stachovič:Jiří Joran (alternation); Teodor Šrubař (alternation); Grigorij Iljič Ševcov:Jan Rožánek (alternation); Jaroslav Veverka (alternation); Kajutkin:Oldřich Kovář (alternation); Rudolf Vonásek (alternation); Staršina:Jindřich Janda; Brückner:Vladimír Jedenáctík (alternation); Miloš Linka (alternation); Německý plukovník:Zdeněk Otava (alternation); Stanislav Muž (alternation); Německý poddůstojník:Václav Janota (alternation); Jiří Janota (alternation); Ferdinand Kotas (alternation); Ignat Fomin:Josef Vavřínek (alternation); Antonín Votava (alternation); Sluha generálův:Josef Vojta (alternation); Emil Bergman (alternation); Obyvatelé Krasnodonu:; Vojáci:
Related documents
Digitalized materials (available only in IDU building): programme 1; programme 2; programme 3; programme 4; printed material; clippings
Other links
 
Partners