Virtual Study
Database and on-line services
of the Theatre Institute
Theatre Productions
 
 

Náměsíčná, Marnotratný syn, Rapsódie v modrém

1/1
Theatre: Národní divadlo Praha
Ensemble: balet Národního divadla Praha
Stage: Smetanovo divadlo Praha
Opening:
2. 3. 1963 Premiere
Call #: K 9 893 P (ID=24849)
Genre: Ballet
Note:
Na premiéře diriguje vše Albert Rosen, dirigent repríz "Marnotratného syna" a "Rapsódie v modrém" je Přemysl Charvát.

Náměsíčná

1/3

Authors

Composer:Ervín Schulhoff; Libretto:Vítězslav Nezval

Producers

Adaptation:Jiří Němeček; Choregrapher:Jiří Němeček; Assistant Choreographer:Růžena Mazalová; Assistant Choroegrapher:Karel Lukšík; Stage Director:Jiří Němeček; Conductor:Albert Rosen; Set Designer:Josef Svoboda; Costume Designer:Jindřiška Hirschová

Cast

Náměsíčná:Jarmila Manšingrová; Měsíc:Stanislav Buzek; Postava z 1. snění:Karel Vrtiška; Postava z 2. snění:Otto Šanda; Zamilovaný mladík:Bohumil Klika; Lidé ze skutečného světa:Josef Fajta; Lidé ze skutečného světa:Jiří Hladík; Lidé ze skutečného světa:Jiří Lederer; Lidé ze skutečného světa:Zdeněk Pašek; Lidé ze skutečného světa:Lubomír Rešl; Lidé ze skutečného světa:Ladislav Sobotka; Lidé ze skutečného světa:Evžen Souček; Lidé ze skutečného světa:Gustav Voborník; Lidé ze skutečného světa:Věra Burešová; Lidé ze skutečného světa:Albína Drahotová; Lidé ze skutečného světa:Zdena Fröhlichová; Lidé ze skutečného světa:Drahomíra Konarská; Lidé ze skutečného světa:Elvíra Němečková st.; Lidé ze skutečného světa:Dagmar Novotná; Lidé ze skutečného světa:Dagmar Ogounová; Lidé ze skutečného světa:Jaguše Podešvová; Postavy z 1. a 2. snění:Rimma Charvátová; Postavy z 1. a 2. snění:A. Martinovská; Postavy z 1. a 2. snění:Heda Pašková; Postavy z 1. a 2. snění:J. Pešková; Postavy z 1. a 2. snění:E. Petříková; Postavy z 1. a 2. snění:Eva Poslušná; Postavy z 1. a 2. snění:Dagmar Špryslová; Postavy z 1. a 2. snění:Astrid Štúrová; Postavy z 1. a 2. snění:Jaroslav Čejka; Postavy z 1. a 2. snění:Zdeněk Doležal; Postavy z 1. a 2. snění:Karel Kmoch; Postavy z 1. a 2. snění:Jan Valchař

Marnotratný syn

2/3

Authors

Composer:Sergej Prokofjev

Producers

Choregrapher:Jiří Němeček; Assistant Choreographer:Růžena Mazalová; Assistant Choroegrapher:Karel Lukšík; Stage Director:Jiří Němeček; Conductor:Albert Rosen; Set Designer:Josef Svoboda; Costume Designer:Jindřiška Hirschová; Conductor:Přemysl Charvát

Cast

Otec:Jaroslav Holeček; Syn:Miroslav Kůra (alternation); Syn:Viktor Malcev; Sestry:Jiřina Knížková (alternation); Irena Keplerová (alternation); Eliška Slancová (alternation); Slávka Vorlová (alternation); Přátelé:Otto Šanda (alternation); Lubomír Rešl (alternation); Zdeněk Pašek (alternation); Svůdnice:Olga Skálová (alternation); Růžena Ellingerová (alternation); Nevěstky:Naděžda Blažíčková (alternation); Ivetta Pešková (alternation); Rimma Charvátová (alternation); Sbor nevěstek:Věra Burešová; Sbor nevěstek:Helena Čermáková; Sbor nevěstek:Albína Drahotová; Sbor nevěstek:Drahomíra Konarská; Sbor nevěstek:Květa Kosová; Sbor nevěstek:Miluše Machačová; Sbor nevěstek:Alena Martinovská; Sbor nevěstek:Elvíra Němečková st.; Sbor nevěstek:Dagmar Novotná; Sbor nevěstek:Jaguše Podešvová; Sbor nevěstek:Luka Rubanovičová; Sbor nevěstek:Vitorka Viktorinová; Sbor hýřilů:Stanislav Buzek; Sbor hýřilů:František Doleček; Sbor hýřilů:Josef Fajta; Sbor hýřilů:Jiří Hladík; Sbor hýřilů:Bohumil Klika; Sbor hýřilů:Oldřich Král; Sbor hýřilů:Jiří Lederer; Sbor hýřilů:Josef Ludvík; Sbor hýřilů:Tomáš Němeček; Sbor hýřilů:Ladislav Sobotka; Sbor hýřilů:Evžen Souček; Sbor hýřilů:Gustav Voborník

Rhapsody in Blue

3/3

Authors

Composer:George Gershwin

Producers

Choregrapher:Jiří Němeček; Assistant Choreographer:Růžena Mazalová; Assistant Choroegrapher:Karel Lukšík; Stage Director:Jiří Němeček; Conductor:Albert Rosen; Set Designer:Josef Svoboda; Costume Designer:Jindřiška Hirschová; Conductor:Přemysl Charvát

Cast

Dívka:Olga Skálová; Jinoch:Jaromír Petřík; Dále tančí:Jiřina Knížková; Dále tančí:Jelena Kovalevská; Dále tančí:Eliška Slancová; Dále tančí:Slávka Vorlová; Dále tančí:Jiří Blažek; Dále tančí:Zdeněk Doležal; Dále tančí:František Halmazňa; Dále tančí:Vlastimil Jílek; Dále tančí:Otto Šanda; Dále tančí:Karel Vrtiška
Related documents
Digitalized materials (available only in IDU building): programme; programme 2; clippings
Number of photographs: 17 →
Number of scenic designs (document, photocopy): 1 →
Photographer:
 
Logo of The Norway grants

Photobase completation and maintanance was supported by Norway grants by the Norwegian Financial Mechanism.

Scenic documents

Scenographer:
    
Logo of The Norway grants

Photobase completation and maintanance was supported by Norway grants by the Norwegian Financial Mechanism.

Other links
 
Partners