Virtuální studovna
Databáze a online služby
Divadelního ústavu
Tvorba osobností
 
 
v
Autoři 
Název inscenace 
Divadlo, soubor 
Režiséři 
Rok 
Role 
Obor 
Zorin, Leonid Vidět včas Východočeské divadlo PardubiceŠtěpánek, František1960 kostýmní výtvarnice
Sartre, Jean-Paul Vězňové z Altony Východočeské divadlo PardubiceVymětal, Ladislav1960 kostýmní výtvarnice
Zelenka, Otto Julius Fučík Východočeské divadlo PardubiceDomes, Hugo1961 kostýmní výtvarnice
Christie, Agatha Past na myši Východočeské divadlo PardubiceVymětal, Ladislav1961 kostýmní výtvarnice
Petrov, Valeri Petřínská romance Východočeské divadlo PardubiceVeverka, Miloslav1961 kostýmní výtvarnice
Virta, Nikolaj Nedohledné dálky Východočeské divadlo PardubiceDomes, Hugo1961 kostýmní výtvarnice
Březovský, Bohuslav Nebezpečný věk Východočeské divadlo PardubiceVeverka, Miloslav1961 kostýmní výtvarnice
Janovský, Jaroslav Je libo cigaretu? Východočeské divadlo PardubiceDomes, Hugo1962 kostýmní výtvarnice
Karvaš, Peter Půlnoční mše Východočeské divadlo PardubiceDomes, Hugo1962 kostýmní výtvarnice
Thomas, Robert V sedm večer budete za mřížemi Východočeské divadlo PardubiceDomes, Hugo1963 kostýmní výtvarnice
Dietl, Jaroslav Tři chlapi v chalupě Východočeské divadlo PardubiceVeverka, Miloslav1963 kostýmní výtvarnice
Zobraz vybrané, počet:
Export
v
Vlož do schránky
strana
z 1 (11 položek)
v
Autoři 
Název inscenace 
Divadlo, soubor 
Režiséři 
Rok 
Role 
Obor 
Vaše schránka je prázdná. Vybrané výsledky hledání si můžete uložit do schránky pomocí tlačítka "Vlož do schránky" na záložce "Vyhledávání".
Zobraz vybrané, počet:
Export
v
Vyjmi ze schránky
strana
z 0 (0 položek)

Modul Tvorba osobností

Modul Tvorba osobností umožňuje rychlý výběr všech aktivit (autor, inscenátor, herec) každé osobnosti (včetně různých variant jejích jmen), která je uvedena v modulu Inscenace.

Modul Inscenace obsahuje kompletní údaje, které jsou v Informačně-dokumentačním oddělení IDU pro inscenace divadel České republiky k dispozici za sezony 1945 až 2011/12. Autoři, inscenátoři a obsazení jsou uvedeni podle programu inscenace – dodatečné alternace a změny v obsazení tedy zachyceny v naprosté většině nejsou.

Vyhledávání v modulu Tvorba osobností

Při výběru jména diakritika nerozhoduje.

Požadavek se vpisuje do nabídnutého pole, výběr je možno potvrdit buď přímo kliknutím nebo zaškrtnutím a potvrzením OK.

Pohyb po nabídnutém mezivýsledku umožňuje kromě myši též navigace klávesami:

  • Left / Right (šipky) = posun na předchozí / další řádek
  • Insert = výběr řádky + přesun na další řádek
  • PageDown / PageUp = posun na předchozí / další stránku
  • Home / End = přesun na první řádek první / poslední stránky

Po označení osobnosti je možné zúžit výběr zaškrtnutím činnosti (autor, inscenátor, účinkující). Není-li označena žádná nebo jsou označeny všechny, probíhá výběr všech činností.

Při neoznačení pole Uvažuj všechna jména a pseudonymy bude výběr brát v úvahu pouze zvolenou variantu jména.

Další zdroje DÚ
 
Partneři