Virtual Study
Database and on-line services
of the Theatre Institute
Theatre Productions
 
 
20. 9. 2021
11:55 Praha (Univerzální prostor NoD Praha)1st stage production
Tereza Volánková – Filip Doušek: Hejno bez ptáků
Autor dramatizace: kolektiv.
Veronika Knytlová Praha (Vzlet Praha)1st stage production
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram (Malá scéna Divadla Antonína Dvořáka Příbram)Czech premiere
Florian Zeller: Druhá strana kulis
21. 9. 2021
Divadlo Ponec Praha (Ponec Praha)1st stage production
22. 9. 2021
Městské divadlo Kladno (Městské divadlo Kladno)
Yasmina Reza: Bůh masakru
Premiéra původně plánovaná na 17. 4. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 8. 5., kdy se uskutečnila jako neveřejná. Slavnostní premiéra proběhne 22. 9. 2021.
Svět dospělých drží pohromadě zejména díky složitému systému konvencí a zaběhnutých pořádků, ten dětský je o poznání přímočařejší. Jenže stačí i malé nedopatření, třeba špatně zvolené slovo, a zdání vznešené civilizovanosti se zbortí jako domeček z karet. A taková věc se může přihodit, třeba když se dva manželské páry sejdou, aby v dobré víře vyřešili dětský konflikt svých synů, při kterém jeden z chlapců přišel o zuby. Slavná konverzační komedie Yasminy Rezy je plná svižných slovních přestřelek, nečekaných zvratů a zábavných momentů, nad kterými se můžeme ze srdce zasmát a zároveň nás z nich možná i trošičku zamrazí. Protože odpovědět na otázku, jestli je člověk kulturní bytostí nebo jen papiňák plný emocí a pudů, není vůbec snadné. Boha masakru máme totiž dost možná všichni ukrytého hned pod tím elegantním kostýmkem.
Agentura Harlekýn Praha (Divadlo Lucie Bílé Praha)Czech premiere
Premiéra původně plánovaná na jaro 2021 byla odložena z důvodů epidemické situace. Předpremiéry od července 2021.
Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento kdysi světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Jean Pierre přišel, aby se omluvil, a jako nezaměstnaný se vlastně zeptal i na práci. Séverine se rozhodne dát mu šanci a nabídne mu místo údržbáře! Jean Pierre tak musí překonat svou hrdost, obléct si pracovní uniformu, vzít kartáč a kbelík a přijmout ponížení. Séverine s ním totiž zachází jako s onucí. Ale Jean Pierre není typ, který by se tak rychle poddal... V hlavních rolích Petr Nárožný a Veronika Freimanová.
Divadlo u Valšů Praha (Divadlo u Valšů Praha)1st stage production
Arnošt Goldflam: Réza a Mili
Premiéra přesunuta z 20. 10. 2020 na 22. 9. 2021 z důvodu koronavirové epidemie.
Hajdinová Straub Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Site-specific projekt - procházka o tom, jak naše životy ovlivnila pandemie. Místo konání: Začátek u kostela sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.
Tereza Bartůňková Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Divadelní audio-vizuální instalace o ptačí říši. Místo konání: Ankali a Planeta Za, Praha.
23. 9. 2021
Městské divadlo Most (Aréna MD Most)
Ulrike Zemme – Daniel Glattauer: Dobrý proti severáku
Premiéra původně plánovaná na 5. 3. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 23. 9. 2021.
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Opera Národního divadla moravskoslezského (Divadlo Antonína Dvořáka Ostrava)
Bedřich Smetana – Karolina Světlá: Hubička
Premiéra původně plánovaná na 10. 6. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 23. 9. 2021.
AMU DAMU DISK - Divadelní studio Praha (DISK Praha)
John Millington Synge: Hrdina západu
„Copak za to můžu, že jsem sirotek a nemám tátu, kterýho bych mohl zabít a před celým světem pak dělat hrdinu?“ Do ospalé vesnice na západních březích Irska přichází jednoho studeného večera Christy Mahon, mladík na prahu dospělosti, který se prořekne, že právě zabil vlastního otce. Ke svému velkému překvapení je zde za svůj čin oslavován. Ženy se o něj perou, místní větrem ošlehaní muži se drží v uctivé vzdálenosti a nic jako by nestálo v cestě svatbě s dcerou místního hospodského, které se zdá, že v Christym nalezla svého vysněného prince z pohádky. Co když to ale bylo s jeho chrabrým činem celé trochu jinak? Dokáže Christy obstát v prostředí, jehož obyvatelé přecházejí od lásky k nenávisti stejně rychle, jako se v Irsku mění slunečný den v prudkou průtrž mračen? Drsná komedie z pera J. M. Synga přináší nekompromisní příběh o dospívání a hledání vlastního místa ve světě. Překlad Martina Hilského zachovává jedinečnou atmosféru irského západu, kde život určují rozmary moře a kde se stále ještě věří na víly a oživlé kostlivce.
Divadlo v Dlouhé Praha (Divadlo v Dlouhé Praha)Czech premiere
Julien Green: Zítřek se nekoná
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram (Malá scéna Divadla Antonína Dvořáka Příbram)
Premiéra původně plánovaná na 22. 4. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 23. 9. 2021.
24. 9. 2021
Divadlo F. X. Šaldy Liberec; Balet Divadla F. X. Šaldy (Šaldovo divadlo Liberec)1st stage production
Aleš Březina – Rudyard Kipling: Mauglí
2nd premiere 26. 9. 2021
Preméra původně plánovaná na 13. 11. 2020 byla z důvodu protiepidemickcýh opatření odložena na 14. a 28. 4. 2021 a dále na 24. a 26. 9. 2021.
Výpravná taneční inscenace Mauglí vychází z Kiplingových Knih džunglí a pojednává o ztraceném chlapci, který svým příchodem zásadně změní fungování života vlčí smečky i zvířecí říše. Příběh z džungle je výstižným odrazem lidské společnosti a přináší skryté poselství, jež připomíná důležitost úcty k přírodě a jejím zákonům.
Moravské divadlo Olomouc; Opera a opereta Moravského divadla (Velké divadlo Olomouc)
Ludwig van Beethoven: Fidelio
Premiéra původně plánovaná na 9. 10. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 24. 4. 2021 a uvedena online. Přímý přenos natočí a odvysílá TV Noe.
Hudební čísla nastudována v německém originále, próza v českém překladu.
Divadlo Cylindr Praha (Divadlo Kampa Praha)1st stage production
Agáta Dušková – Marek Menšík – Romi Grey: Jmenuji se Orel
Z důvodu protiepidemických opatření premiéra odložena z 21. 11. 2020 na 24. 9. 2021.
Pohádkový muzikál z jihočeského dvorku. Příběh slepice, která se nebála roztáhnout křídla a předvést let orla, byť jej nikdy v životě neviděla. Na jednom jihočeském dvorku bydlí slepice, která je dost jiná než ostatní. Vůbec netráví čas v hejnu s ostatními slepicemi, místo toho se kamarádí s kocourem, netopýrem, labutí a bobrem. Potuluje se s nimi po okolí a bloumá o životě. Nemá moc peří, zato má ale velkou dávku odvahy. Slepice zachráněná z klecového chovu, kocour, který nade vše miluje salátové okurky a parta dalších zvířat, která spolu zažívají velmi nepravděpodobná dobrodružství.
Divadlo pod Palmovkou Praha (Divadlo pod Palmovkou Praha)
William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy
Divoká pánská jízda... Slavnou Shakespearovu komedii hrají stejně jako za Shakespeara výhradně muži. Ne proto, že bychom se chtěli vracet do minulosti, ale protože svět bez žen je i dnešním tématem. Chcete vidět, jak si muži představují, že budou krotit své ženy a ony jim za to budou zobat z ruky? Jakub Albrecht v roli Kateřiny a Ondřej Veselý jako Petruccio vám představí ideální partnerské řešení...
ka3ka3 Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Vizuální performance. Místo konání: schodiště divadla Komedie Praha.
25. 9. 2021
Městské divadlo Brno; Činohra Městského divadla Brno (Činoherní scéna Brno)Czech premiere
Yasmina Reza: Bella Figura
Premiéra původně plánovaná na 24. 10. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 25. 9. 2021.
Černák: umělecký záznam a střih představení.
Východočeské divadlo Pardubice (Malá scéna ve dvoře Pardubice)
Martin Crimp: Venkov
Premiéra původně plánovaná na 10. 10. 2020 byla z důvodou protiepidemických opatření odložena na 25. 9. 2021.
Masopust Praha1st stage production
Lenka Jungmannová: Slovům každý rozumí
Scénické čtení u příležitosti výstavy Setiny, věnované životu a dílu Bohumily Grögerové. Místo konání: Letohrádek Hvězda, Praha. Inscenace vznikla ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví.
Výpověď 3 ženských hlasů prolínající rovinu životního příběhu Bohumily Grögerové a postavení ženy-spisovatelky ve 20. století.
Městská divadla pražská Praha (Rokoko Praha)1st stage production
Simona Petrů – Luchino Visconti – James M. Cain: Posedlost
Premiéra původně plánovaná na 28. 3. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 25. 9. 2021.
Podle románu Jamese M. Caina Pošťák zvoní vždycky dvakrát.
Petr Krusha Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: Kavárna divadla Komedie Praha. Performance ke světelné instalaci Crossings.
Spielraum Kollektiv Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: Dolní foyer divadla Komedie Praha. Óda na hravost pro děti od 5 let a jejich rodiče je volně inspirovaná fast fashion a tvorbou rakouského umělce Erwina Wurma.
Městské divadlo Zlín (Velký sál MD Zlín)
Miroslav Hanuš – Ivan Hlas: Šakalí léta
Premiéra původně plánovaná na duben 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 25. 9. 2021.
26. 9. 2021
bazmek entertainment Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: různé příbytky. Návštěvní hodiny vodníků trvají čtyři hodiny. Je možné navštívit všechny vodníky, nebo jen některé. Mapu s vyznačenými místy, kde se vodníci nacházejí, si diváci po prokázání vstupenkou vyzvednou ve Valdštejnské zahradě u jezírka.
Tektonika společenských a klimatických změn dovedla k pokusům o adaptaci také některé vodníky. I pod hladinou je leccos jinak než v dobách, kdy mlynářům zastavovali kola. Aby přežili, hledají nové způsoby života na hranách měst. Domluvili jsme se s některými pražskými a brněnskými vodníky, že svolí ke krátké lidské návštěvě.
Divadlo Ungelt Praha (Divadlo Ungelt Praha)
Preview 14. 6. 2021
Původně plánovaná premiéra z 26. 3. 2021 odložena na 26. 9. 2021 z důvodů epidemiologické situace, předpremiéry od června 2021.
PES5 Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: Masarykovo nábřeží (naproti Žofínu), Praha. Happening, který vám ukáže, jak bude vypadat blízká budoucnost.
28. 9. 2021
Klicperovo divadlo Hradec Králové (Klicperovo divadlo Hradec Králové)
Nikolaj V. Gogol: Ženitba
Preview 19. 6. 2021
Z důvodu protepidemických opatření byla premiéra přeložena z 12.12.2020 na 29.1.2021 a dále na 28. 9. 2021.
Obsazení bude doplněno.
Poprvé uvedeno v rámci festivalu Regiony - Mezinárodního divadelního festivalu Hradec Králové.
FysioArt Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: Schody pod metronomem, Praha. Pouliční performance s možností dobrovolné participace kolemjdoucích.
MeetFactory o.p.s. Praha (MeetFactory Praha)1st stage production
Apolena Vanišová – Han Kang: Bílá kniha
Městská divadla pražská Praha (Divadlo Komedie Praha)Czech premiere
Alejandro Ricano: Hotel Good Luck
Filmová verze ke shlédnutí na MDPlay a v Televizi Naživo.
29. 9. 2021
Le Cabaret Nomade Brno1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: Náplavka na Rašínově nábřeží (pod limnigrafem na Výtoni), Praha.
Losers Cirque Company Praha (Divadlo Bravo! Praha)1st stage production
Viola Praha (Viola Praha)Czech premiere
Isabelle Le Nouvel: Skorpios na obzoru
30. 9. 2021
A Studio Rubín Praha (A Studio Rubín Praha)1st stage production
Lucie Faulerová: Smrtholka
1. 10. 2021
Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava1st stage production
Miřenka Čechová – Ian McEwan: Skořápka
Agentura Mithea s.r.o. Praha (Divadlo Palace Praha)Czech premiere
Premiéra původně plánována na 6. 4. byla přeložena na 15. 9. 2020 z důvodu koronavirové epidemie. Premiéra 15. 9. z důvodu karantény v souboru přeložena na 12. 10. 2020. Premiéra 12. 10. zrušena z důvodu koronavirové epidemie. Předpremiéry od srpna 2020.
Akolektiv Helmut Praha (Venuše ve Švehlovce Praha)1st stage production
Hynek Tajovský – Tomáš Blatný – Oskar Helcel – Adam Kratochvíl – Eliška Raiterová: Lidé v situaci
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Námět, režie, dramaturgie a scénografie: Akolektiv Helmut.
Lenka Dombrovská, Hana Frejková Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: Skautský institut na Staromáku.
Jistoty a opory mizí. Co budeme dělat? Vzpomínat. V dobrém, či ve zlém? Mladí křičeli a protestovali, my tiše vyprávíme. A jdeme dál? „Souhlasím s názorem, že mobily odnaučily lidi dodržovat dohody. Když nebyla možnost schůzku během pár sekund přesunout či zrušit, měli lidé mnohem větší snahu to prostě zvládnout a nějak se v domluvený čas dostat na domluvené místo.“ Telefonní budka na rohu ulice, to není nějaká lecjaká věc. Kvete modře, lidé si jí váží velice, svěřují se jí docela ...
Semafor s.r.o. Praha (Semafor Praha)1st stage production
Další údaje budou doplněny.
Severočeské divadlo Ústí nad Labem s.r.o.; Opera Severočeského divadla opery a baletu (Severočeské divadlo Ústí nad Labem od 12)
Emmerich Kálmán: Čardášová princezna
Obsazení bude doplněno.
Premiéra původně plánovaná na 27. 11. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatřené odložena na 19. 3. 2021 a dále na 1. 10. 2021.
Představení bude ve spolupráci s Regionální TV Ústecko natočeno a po zpracování záznamu odvysíláno na YouTube a na webu divadla.
2. 10. 2021
Klicperovo divadlo Hradec Králové (Beseda Hradec Králové)
Vivian Nielsenová – Lars von Trier – Peter Asmussen – David Pirie: Prolomit vlny
Další údaje budou doplněny.
Městské divadlo KladnoCzech premiere
Ken Ludwig – Alexandre Dumas st.: Tři mušketýři
Další údaje budou doplněny.
Tomáš Procházka Praha1st stage production
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Místo konání: soukromý byt, Oldřichova 38, Praha 2, Nusle.
3. 10. 2021
Teatr novogo fronta Praha (Divadlo X10 Praha)1st stage production
Tomáš Ruller – Allen Ginsberg: Kvílení
Premiéra v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... 2021. Inscenace na pomezí performance a mysteria o svobodě projevu. Projekt je inspirován vzlety, pády a tvorbou generace beatníků, a především básní Kvílení pro Carla Solomona od Allena Ginsberga. A také díly takových umělců, jako jsou Nam June Paik, Yves Klein, John Cage, Jackson Pollock, Allan Kaprow a Robert Rauschenberg.
6. 10. 2021
Městská divadla pražská Praha (Rokoko Praha)1st stage production
Marie Nováková – Zdena Salivarová: Honzlová
Premiéra původně plánovaná na 19. 12. 2020 byla odložena na 6. 10. 2021.
7. 10. 2021
Činoherní klub o.p.s. Praha (Činoherní klub Praha)
Peter Shaffer: Equus
Jak vysvětlit oheň? A jak ho zkrotit? Sugestivní drama o temných zákoutích lidské duše.
Premiéra původně plánovaná na 24. 9. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 7. 10. 2021.
8. 10. 2021
Moravské divadlo Olomouc; Činohra Moravského divadla (Velké divadlo Olomouc)Czech premiere
Iveta Škripková – Charles Dickens: Pan Scrooge
Premiéra původně plánovaná na 4. 6. 2021 byla z důvodu protipedemických opatření odložena na 8. 10. 2021.
Divadlo J. K. Tyla Plzeň; Muzikál Plzeň (Malá scéna Nového divadla Plzeň)1st stage production
Vojtěch Frank: Otřást vesmírem
Uvedeno v rámci projektu Intro '21.
Originální muzikál s nádechem cool dramatiky emotivně popisuje rodící se vztah dvou mladých mužů působivou formou, v níž se oba hrdinové se svými niternými pocity a mnohdy až intimními zpověďmi svěřují přímo divákům. Podaří se jim nalézt, po čem oba touží, a společně otřást vesmírem? Světová premiéra původní autorské novinky stylově blízké muzikálům Rent, Thrill Me či Fun Home potěší všechny milovníky pravdivých komorních dramatických příběhů. Veřejné uvedení díla, jež v soutěži nových českých muzikálů Intro ’21 získalo od odborné poroty 3. místo, proběhne v provedení muzikálového souboru DJKT za živého doprovodu desetičlenné kapely pouze jedinkrát.
Divadlo v Řeznické Praha (Divadlo v Řeznické Praha)Czech premiere
Pražská konzervatoř Praha (Divadlo Na Rejdišti Praha)1st stage production
Pavel Šimák – William Shakespeare: Sen noci s.r.o.
Dramatik: Pavel Šimák a kol.
Hrají studenti 6. ročníku Hudebně dramatického oddělení.
Ve hře jsou použity úryvky ze hry Williama Shakespeara Sen noci svatojánské v překladu Martin Hilského.
9. 10. 2021
Městské divadlo Brno; Činohra Městského divadla Brno (Činoherní scéna Brno)Czech premiere
Michael Weiner – Alan Zachary: První rande
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Opera Národního divadla moravskoslezského (Divadlo Antonína Dvořáka Ostrava)
Giacomo Puccini: Tosca
2nd premiere 15. 2. 2021
13. a 15. 2. 2021 se usklutečnily premiéry v živém vysílání na TV Noe prostřednictvím YouTube.
Inscenace ne nastudována v italském originále, uváděna s českými a anglickými titulky (v televizních premiérách pouze s českými titulky).
Východočeské divadlo Pardubice (Městské divadlo Pardubice)
Lenka Lagronová: Jako břitva
2nd premiere 10. 10. 2021
Premiéra původně plánovaná na 20. 3. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 9. a 10. 10. 2021.
Slovácké divadlo Uherské Hradiště (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)
Andrew Lloyd Webber: Jesus Christ Superstar
Inscenace je uváděna v dohodě s The Really Useful Group Ltd.
Premiéra původně plánovaná na 21. 22. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena, 5. 2. 2021 se uskutečnila uzavření premiéa a koncertní provedení proběhlo 7. 7. 2021 v rámci Slováckého léta 2021.
Obsazení bude doplněno.
10. 10. 2021
Agentura Mithea s.r.o. Praha (Divadlo Palace Praha)Czech premiere
Původní premiéry 3. 10. 2020 a 3. 11. 2020 odloženy na 10. 10. 2021.
11. 10. 2021
tYhle Mokrá-Horákov (Ponec Praha)1st stage production
Online premiéra vznikajícího projektu v prosinci 2020.
13. 10. 2021
Komorní divadlo Kalich Praha (Komorní divadlo Kalich Praha)
Pierre Palmade – Christophe Duthuron: Na útěku
14. 10. 2021
Dejvické divadlo Praha (Dejvické divadlo Praha)1st stage production
Petr Zuska: Terapie
Autor: Petra Zuska a další...

Premiéra původně plánovaná na 30. 3. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 14. 10. 2021.
Kdo z nás je terapeut a kdo pacient?
Divadlo Na Jezerce Praha (Divadlo Na Jezerce Praha)1st stage production
Jan Jirků: Mašíni
Premiéra přesunuta z 12. 12. 2020 na 12. 1. 2021 a poté na 14. 10. 2021 z důvodu protiepidemických opatření.
Mašínovské téma vzbuzuje už třicet let kontroverzní názory. Část společnosti je vnímá jako hrdiny, část jako vrahy. Názor na Mašíny převzala česká společnost ze zápisu výslechu StB a z výpovědí u totalitních soudů, které s realitou neměly nic společného. Jde pouze o komunistickou propagandu, jejímž cílem je trvale ovlivnit myšlení a tím názor lidí v zemi.
Národní divadlo Praha; Balet Národního divadla Praha (Státní opera Praha)
Komponované představení z děl tří významných současných choreografů, uznávaných a talentovaných umělců, inovátorů světového tance, kteří obohatili svět baletu o originální jazyk a nový pohybový slovník.
15. 10. 2021
Národní divadlo Brno; Činohra Národního divadla v Brně (Mahenovo divadlo Brno)1st stage production
Další údaje budou doplněny.
Hudební divadlo Ze:Mě ČB (KD Vltava České Budějovice)1st stage production
Vojtěch Adamčík – Edmond Rostand: Cyrano
Premiéra naplánovaná na rok 2020 se přesunula na rok 2021, další plánované uvedení 4. 2. 2021 bylo odloženo na 15. 10. 2021.
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Činohra Národního divadla moravskoslezského (Klub Divadla Jiřího Myrona Ostrava)
Vojtěch Štěpánek: Něco pro lidi
Premiéra původně plánovaná na 15. 5. 2021 by la z důvodu protiepidemických opatření odložena na 15. 10. 2021.
16. 10. 2021
Centrum experimentálního divadla Brno; HaDivadlo Brno (Alfa pasáž Brno)
Kamera: David Matuška a kol., postprodukce videa: Dominik Žižka.
Původně plánovaná premiéra inscenace podle románu Marlene Haushoferové měla proběhnout na konci března. Vlivem přetrvávající pandemické situace se inscenátoři rozhodli v průběhu zkoušení projekt transformovat do online podoby - svému publiku přiblíží dílo Haushoferové prostřednictvím rozličných mediálních výstupů. Jednotlivé příspěvky budou postupně zveřejňovány na webu zed.hadivadlo.cz od 2. dubna do 6. června.

Těšínské divadlo Český Těšín; Česká scéna (Těšínské divadlo Český Těšín)Czech premiere
William Van Zandt – Jane Milmore: Láska, sex a finančák
Premiéra původně plánovaná na 19. 2. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 16. 10. 2021.
Klicperovo divadlo Hradec Králové (Klicperovo divadlo Hradec Králové)
Alois Mrštík – Vilém Mrštík: Maryša
Další údaje budou doplněny.
Horácké divadlo Jihlava (Horácké divadlo Jihlava)1st stage production
Martin Františák – Josef Florian: Poklekni před duší
Text napsaný při příležitosti nadcházejícího 80. výročí úmrtí Josefa Floriana, zaměřený na jeho sobnost a dílo.
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Činohra Národního divadla moravskoslezského (Divadlo "12" Ostrava)Czech premiere
Divadlo Ungelt Praha (Divadlo Ungelt Praha)Czech premiere
Tom Murphy: Zpívat jako Gigli
Společnost Dr. Krásy Praha (Divadlo v Celetné Praha)1st stage production
Preview 30. 8. 2021
Předpremiéra v Divadle Aloise Jiráska v Úpici 30. 8. 2021.
Text hry o Pražském jezulátku nebyl nikdy zveřejněn, strojopis byl v květnu 1946 zabaven při domovní prohlídce a stal se součástí obsáhlého soudního spisu, který souvisel s obviněním dramatika z kolaborace s německými okupanty.
18. 10. 2021
Východočeské divadlo Pardubice (Malá scéna ve dvoře Pardubice)
Jon Fosse: Někdo přjde
Premiéra původně plánovaná na 1. 3. 2021 blya z důvodu protiepidemických opatření odložena a uvedena online 29. 4. 2021. Po premiéře scénického čtení následovala živá diskuze s tvůrčím týmem. Standardní premiéra uvedena 18. 10. 2021.
Uvedeno v cyklu INprojekty (Malé inscenační projekty světových novinek).
Natáčení: Jan Musil a Petr Borovec
Geisslers Hofcomoedianten Praha1st stage production
Michaela Váňová: Tanec smrti
Preview 26. 6. 2021
Inspirováno unikátním cyklem malovaných fresek Tanec smrti ze špitální chodby hospitálu v Kuksu. Autor: kolektiv. Oficiální premiéra 18. 10. Malostranský hřbitov Praha. Inscenace se hrála od června 2021.
19. 10. 2021
Divadlo Tramtarie Olomouc (Divadlo Tramtarie Olomouc)1st stage production
Patrik Boušek: Láska, sex a internety
“Doprava, doleva, doleva, doleva, doprava, doleva, doprava, doprava.” Ne, tohle není vaše GPS navigace ani návod jak opustit kukuřičné bludiště v Bělči… tohle je Tinder! Jediný pohyb prstem po displeji telefonu doprava či doleva vám totiž může definitivně změnit život. Že pro vás virtuální seznamování není? Nová komedie Divadla Tramtarie vám ukáže, že když to zvládli Tom Hanks a Meg Ryan, dokážete to taky!
Pražská konzervatoř Praha (Divadlo Na Rejdišti Praha)
Franz Wittenbrink: Sekretářky
Premiéra původně plánovaná na 16. 2. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 19. 10. 2021.
Účinkují studenti Oddělení populárního zpěvu.
Překladatel neuveden.
22. 10. 2021
Národní divadlo Brno; Činohra Národního divadla v Brně (Reduta Brno)
Premiéra původně plánovaná na 30. 5. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 22. 10. 2021.
AMU DAMU DISK - Divadelní studio Praha (DISK Praha)1st stage production
Studio Hrdinů Praha (Studio Hrdinů Praha)
Gwendoline Soublin: Pig Boy 1986-2358
Premiéra přesunuta z důvodu koronavirové epidemie z 23. 10. 2020 na 7. 11. 2020 a dále na 22. 10. 2021. Výprava: BCAA system.
Replay dospívání člověka. Dystopická hra z blízké budoucnosti o lidech a prasatech. Tři části, tři různé dramatické formy, tři perspektivy a tři příběhy o hledání lidskosti na nečekaných místech.
23. 10. 2021
Městské divadlo Brno; Muzikál Městského divadla Brno (Hudební scéna Brno)Czech premiere
Paul Gordon – Charlotte Bronteová: Jana Eyrová
Premiéra původně plánovaná na 23. 4. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 23. 10. 2021.
Východočeské divadlo Pardubice (Malá scéna ve dvoře Pardubice)1st stage production
Robert Bellan: Normální debil 2
2nd premiere 24. 10. 2021
Premiéra původně plánovaná na 20. 2. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 23. a 24. 10. 2021.
Viola Praha (Viola Praha)1st stage production
Lída Engelová – Jacques Prévert: Pro tebe má lásko
Preview 23. 6. 2021
Z důvodu protiepidemických opatření došlo ke změně programu. Původní premiéra přeložena z 13. 11. 2020 na 19. 1. 2021. Dále premiéra odložena z 19. 1. 2021 na duben či květen 2021. Další informace budou doplněny. Od června probíhaly generální zkoušky, předpremiéry 23. 6. a 25. 9. 2021. Oficiální premiéra 23. 10. 2021.
24. 10. 2021
Pražský komorní balet Praha (Divadlo na Vinohradech Praha)1st stage production
 • : Když nevíte coby, kupte si dva hroby
 • : Epitaf
Další údaje budou doplněny. Půodně plánovaná premiéra 22. 11. 2020 byla zrušena z důvodu protiepidemických opatření. Online preiéra 4. 12. 2020 na MALL TV. Oficiální premiéra v Divadle na Vinohradech před diváky 24. 10. 2021.
Když nevíte coby, kupte si dva hroby: Černá groteska s detektivní zápletkou, volně na motivy příběhu Agathy Christie. Na jemnou hudbu Sukovy Serenády Esdur se odehrává hořký příběh jedné zámožné rodiny, v níž nečekaně skoná její nejstarší člen. Vše by bylo „v pořádku“, pokud by se nejednalo o vraždu. Příběh je zároveň satirickým skečem rodinných sporů, ve kterých smutek nad zesnulým rychle střídá vzájemná zášť, podezření, a především pak touha po dědictví. Epitaf: Koncert H-moll pro violoncello a orchestr komponoval Antonín Dvořák během třetího roku svého pobytu v USA. Dílo je ovlivněno rostoucím steskem po domově, a nadto velkým smutkem vyvolaným zprávami o horšícím se zdravotním stavu Josefíny Kounicové, Dvořákovy lásky z mládí. Ta těsně po jeho návratu do vlasti umírá a zdrcený skladatel znovu vstupuje do již hotové partitury... Fenomenální britská violoncellistka Jacqueline du Pré se jevila jako výjimečný talent již od útlého dětství. Ve svých deseti letech už byla schopna virtuózní interpretace těžkých partů, krom jiných i v opusech Antonína Dvořáka. Její hvězda strmě stoupala a vedle mnoha prestižních ocenění obdržela i Řád britského impéria.V jedenadvaceti poznala svou osudovou lásku, klavíristu a dirigenta Daniela Barenboima, se kterým následně po několik let ohromovali hudební svět. V pětadvaceti však Jacqueline postupně přestává cítit prsty na rukou a roztroušená skleróza jí nadobro odebírá milovaný nástroj. Umírá ve dvaačtyřiceti letech... "Violoncello považuji za hudební instrument, který je schopen „mluvit“. A pokud dojde k zázračnému propojení génia - skladatele s kongeniálním interpretem, jsou jeho „slova“ o to jasnější a naléhavější. To je případ dvojice Dvořák - du Pré. V čase a prostoru se sice minuli, ale setkali se někde v mnohem podstatnější dimenzi. Jeho noty mluví z pod jejích prstů a violoncello se směje i pláče, křičí i konejší, vzpomíná a doufá, raduje se i trpí... A co je nejdůležitější - vášnivě a bouřlivě miluje, aby záhy v klidu a potichu odešlo z tohoto světa..." Petr Zuska Premiéra je věnována 'Jackie' k jejím nedožitým pětasedmdesátým narozeninám.
26. 10. 2021
JAMU Brno - Divadlo na Orlí, hudebně-dramatická laboratoř (Divadlo na Orlí Brno)
Daniel C. Jackson: Můj romantický příběh
Hrají studenti absolventského ročníku Ateliéru muzikálového herectví Michala Zetela.
Překladatel neuveden.
27. 10. 2021
JAMU Brno - Studio Marta, scéna Divadelní fakulty (Studio Marta Brno)
Martin Crimp – Edmond Rostand: Cyrano z Bergeracu
Národní divadlo Praha; Činohra Národního divadla Praha (Stavovské divadlo Praha)
Maxim Gorkij: Vassa Železnovová
28. 10. 2021
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Opera Národního divadla moravskoslezského (Divadlo Antonína Dvořáka Ostrava)
Jaroslav Křička – Oscar Wilde: Bílý pán aneb Těžko se dnes duchům straší
Premiéra původně plánovaná na 17. 4. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 28. 10. 2021.
29. 10. 2021
Severočeské divadlo Ústí nad Labem s.r.o.; Balet Severočeského divadla opery a baletu (Severočeské divadlo Ústí nad Labem od 12)
 • : Le quattro stagioni
 • : Faunovo odpoledne
 • : Bolero
Premiéra původně plánovaná na 26. 2. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 29. 10. 2021.
30. 10. 2021
Těšínské divadlo Český Těšín; Česká scéna (Těšínské divadlo Český Těšín)
Robert Bellan – Jaroslav Foglar: Rychlé šípy
Městská divadla pražská Praha (Divadlo ABC Praha)
William Shakespeare: Hamlet
31. 10. 2021
Geisslers Hofcomoedianten Praha (Vila Štvanice Praha)1st stage production
Luděk Horký – Natálie Preslová – Helena Koblischová: 27
Inscenace vznikla v koprodukci s NdB v rámci festivalu Divadelní svět Brno. Předpremiéry od srpna 2021.
Není určeno pro diváky trpící úzkostí z uzavřeného prostoru. Po začátku není možné hrací prosotr opustit. V představení se používá strobo efekt.
Raně barokní katovna české politiky. Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář dává prostor k 27+1 originálním číslům. Od kupletu k madrigalu a od žonglování po drama, to vše s vírou pevnou jako mariánský sloup a z lásky věrné až za hrob. Nejveselejší tanec smrti v Evropě od Geisslers Hofcomoedianten.
Loutkové divadlo Lokvar Praha (Divadlo v Dlouhé Praha)1st stage production
Peter Varga – Jan Karafiát: Brouček
1. 11. 2021
Pražská konzervatoř Praha (Divadlo Na Rejdišti Praha)1st stage production
Vojtěch Svoboda: Už nikdy sami
Dramatik: Vojtěch Svoboda a kol.
Hrají studenti 5. ročníku Hudebně dramatického oddělení.
VIP Art Company Praha (Divadlo U hasičů Praha)Czech premiere
Jean-Luc Lemoine: Půjdeš mi za svědka?
Z důvodu protiepidemických opatření je premiéra odložena. Premiéra přesunuta z 26. 10. na 1. 12. 2020, dále z 1. 12. 2020 na 15. 3. 2021, dále z 12. 3. 2021 na 1. 11. 2021.
6. 11. 2021
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Činohra Národního divadla moravskoslezského (Divadlo "12" Ostrava)
Alois Jirásek: Laterna
Premiere 5. 3. 2021
Premiéra původně plánovaná na 26. 3. 2020 byla z důvodu koronavirové epidemie odložena 28. 11. 2020 a dále na 5. 3. 2021, kdy se uskutečnila jako premiéra bez diváků. Oficiální premiéra 6. 11. 2021.

První díl zamýšlené trilogie o české národní povaze skrze laboratorní interpretaci klasického textu.
Geisslers Hofcomoedianten Praha (Comoedien-Haus Kuks)
Carlo Gozzi: Zelenavý ptáček
2nd premiere 25. 10. 2020
Premiéra v rámci festivalu Theatrum Kuks 2020 19. 8. 2020 se neuskutečnila kvůli protipidemickým opatřením.
Odpadkově-úpadková eko komedie.Potomstvo pomerančů je zpět! Vaši oblíbení hrdinové opět ožívají. Kouzelník všech kouzelníků Celio, zlá čarodejnice Kreonta, nenažraný a líný Truffaldino a další… Přichází dlouho očekávaný druhý díl úspěšné pohádkové komedie Láska ke třem pomerančům. Hodně šílená jízda do kouzelného světa, ve kterém je všecko možné. Tančící voda, zpívající jablka, lidé měnící se v sochy… Žijeme v přepychu a nemáme dost. Kam vedou naše touhy? Tak tady už Geisslerům definitivně… píp! Již brzy ve vašich divadlech.
Švandovo divadlo na Smíchově Praha (Švandovo divadlo Praha)Czech premiere
Lucy Prebble: Příiš drahý jed
Divadelní rekonstrukce vraždy Alexandra Litviněnka. A co na to Kreml?
12. 11. 2021
Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava (Divadlo Petra Bezruče Ostrava)1st stage production
Obsazení bude doplněno.
13. 11. 2021
Městské divadlo Kladno; Loutkové divadlo Lampion Kladno (Divadlo Lampion Kladno)1st stage production
Matouš Danzer – Ewa Zembok: Sirotčinec
Text hry částečně vychází z motivů knihy Ransoma Riggse Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.
Premiéra původně plánovaná na 17. 4. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 13. 11. 2021.
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Činohra Národního divadla moravskoslezského (Divadlo Antonína Dvořáka Ostrava)
Nikolaj V. Gogol: Revizor
Premiéra původně plánovaná na 12. 3. 2020 byla z důvodu protiepidemických opatření přeložena na 24. 10. 2020 a dále na 13. 11. 2021.
18. 11. 2021
Divadlo Na Jezerce Praha (Divadlo Na Jezerce Praha)1st stage production
Petr Vacek: Ze života Čapka
Z důvodu protiepidemických opatření je premiéra odložena z 11. 3. 2021 na 18. 11. 2021.
Hra o době, ve které Čapek žil a tvořil vážně i humorně pojednává o jeho dětství, I. světové válce i vzniku ČSR. Přes dvacátá a třicátá léta k období II. republiky, kdy se české povahy a nacismus projevily ještě před začátkem německé okupace.
Divadlo Studio Dva Praha (Divadlo Studio Dva Praha)1st stage production
Petr Zelenka: Beckham
Z důvodu protiepidemických opatření došlo ke změně programu, premiéra odložena z 5. 11. 2020 na 18. 11. 2021.
19. 11. 2021
Centrum experimentálního divadla Brno; Divadlo Husa na provázku Brno1st stage production
Jan Mikulášek – Kateřina Menclerová – Milorad Pavic: Chazarský slovník
Uvedeno v rámci dvojsezóny (2020/21 a 2021/22) nazvané Brave new man.
Další údaje budou doplněny.
Muzeum snů a lidské pošetilosti.
Severočeské divadlo Ústí nad Labem s.r.o.; Opera Severočeského divadla opery a baletu (Severočeské divadlo Ústí nad Labem od 12)
Richard Wagner: Tristan a Isolda
Další údaje budou doplněny.
Premiéra původně plánovaná na 17. 4. 2020 byla z důvodu koronavirové epidemie odložena na 9. 10. 2020 a dále na 19. 11. 2021.
20. 11. 2021
Centrum experimentálního divadla Brno; HaDivadlo Brno1st stage production
Autorský scénický klam zkoumající radikální nahodilost. První spolupráce HaDivadla a Jiřího Austerlitze, autora a režiséra tvořícího na rozhraní forem autorského a sonického divadla.
2. 12. 2021
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Balet Národního divadla moravskoslezského (Divadlo Jiřího Myrona Ostrava)World premiere
Další údaje budou doplněny.
Premiéra původně plánovaná na 27. 3. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 2. 12. 2021.
Inscenace je připravena k 110. výročí úmrtí Gustava Mahlera.
Národní divadlo Praha; Činohra Národního divadla Praha (Národní divadlo Praha)
František Hrubín: Kráska a zvíře
4. 12. 2021
Městská divadla pražská Praha (Divadlo Komedie Praha)1st stage production
Júlia Rázusová – Kurt Vonnegut jr.: Galapágy
11. 12. 2021
Klicperovo divadlo Hradec Králové (Klicperovo divadlo Hradec Králové)1st stage production
Premiéra původně plánovaná na 29. 5. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 11. 12. 2021.
Městské divadlo Kladno (Městské divadlo Kladno)
Armin Petras – Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Karenina
Další údaje budou doplněny.
16. 12. 2021
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Opera Národního divadla moravskoslezského (Divadlo Jiřího Myrona Ostrava)1st stage production
Boris Urbánek – Moliere: Harpagon je lakomec?
Preview 30. 1. 2021
30. 1. 2021 se uskutečnila bez diváků. Oficiální premiéra 16. 12. 2021.
19. 12. 2021
Loutky bez hranic Praha
Dora Bouzková – Jacob Grimm – Wilhelm Grimm: Tři kouzelné dary
Na motivy lidové pohádky bratří Grimmů Stolek Prostřise, oslík Zlatodej a obušek Zpytleven.
29. 12. 2021
Městská divadla pražská Praha (Divadlo ABC Praha)Czech premiere
Ástor Piazzolla: María de Buenos Aires
"Tango opereta" na pomezí činohry, opery a výrazového tance.
Koprodukce Městských divadel pražskcýh s Lenka Vagnerová & Company.
Inscenace je nastudována ve španělském originále, uvedena s českými titulky.
29. 1. 2022
Městské divadlo Brno; Muzikál Městského divadla Brno (Hudební scéna Brno)World premiere
Pippa Cleary: Sněhurka a já
Další údaje budou doplněny.
Premiéra původně plánovaná na 17. 4. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 29. 1. 2022.
4. 2. 2022
Centrum experimentálního divadla Brno; Divadlo Husa na provázku Brno
Uvedeno v rámci dvojsezóny (2020/21 a 2021/22) nazvané Brave new man.
Další údaje budou doplněny.
17. 2. 2022
Národní divadlo Praha; Činohra Národního divadla Praha (Nová scéna Národního divadla Praha)1st stage production
Ondřej Novotný: Otec hlídá dceru
Premiéra původně plánovaná na 27. 5. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 17. 2. 2022.
Původní hra vznikla v rámci Studia pro nové drama, které vede Činohra od začátku roku 2019.
Kresba: Toy Box.
19. 2. 2022
Těšínské divadlo Český Těšín; Česká scéna (Těšínské divadlo Český Těšín)
Anton Pavlovič Čechov: Višňový sad
Preview 21. 5. 2021; see note 5. 6. 2021
21. 5. 2021 neveřejná generálka., 5. 6. 2021 předpremiéra.
3. 3. 2022
Národní divadlo Praha; Činohra Národního divadla Praha (Stavovské divadlo Praha)1st stage production
Petra Tejnorová: Lid versus Kramer
Autor: Petra Tejnorová a kol.
Zásadní, ale neslavná událost z dějin českého divadla, kdy rozvášněný dav v listopadu 1920 obsadil Stavovské divadlo a vyhnal odsud jeho německé nájemce, se stává východiskem pro divadelní výzkum Petry Tejnorové a jejího inscenačního týmu.
11. 3. 2022
Divadlo J. K. Tyla Plzeň; Muzikál Plzeň1st stage production
Vojtěch Frank: Píseň pro Ninu
Uvedeno v rámci projektu Intro '21.
Další údaje budou doplněny.
Příběh zpěvačky Niny a jejích několika přátel z moskevského jazzového klubu z období mezi 30. a 50. lety minulého století. Do osudu uměnímilovných hrdinů rázně zasáhnou praktiky komunistického režimu tehdejšího Sovětského svazu, které jejich cesty náhle rozdělí. Podaří se jim přežít nucené práce, válku, nálet na Moskvu a znovu se shledat? A dokáží zacelit jizvy, které na jejich osudech předchozí události zanechaly? Muzikál získal v soutěži nových českých muzikálů Intro ’21 od odborné poroty 2. místo – nenechte si ujít jeho jediné veřejné provedení souborem muzikálu DJKT za živého doprovodu orchestru!
22. 4. 2022
Centrum experimentálního divadla Brno; Divadlo Husa na provázku Brno1st stage production
Michal Hába – Martin Sládeček – Victor Hugo: Bídníci
Uvedeno v rámci dvojsezóny (2020/21 a 2021/22) nazvané Brave new man.
Další údaje budou doplněny.
23. 4. 2022
Divadlo J. K. Tyla Plzeň; Muzikál Plzeň1st stage production
Další údaje budou doplněny.
Uvedeno v rámci projektu Intro '21.
Snad každý někdy zatoužil alespoň na chvíli zadržet čas, aby vše stihl podle svých představ. Mladý úředník I. V. takovou možnost získal – podivný starý hodinář doktor Kroner mu totiž na měsíc půjčil kouzelné hodinky, které chod času přerušit dokáží. Konečně tak může zvládat všechny své povinnosti i záliby, aniž by se okolní svět posunul třeba jen o vteřinu. Bude pak ale opravdu šťastný? Nepromrhá čas navíc? A dokáže hodináři jeho kouzelné hodinky vrátit? Jakou cenu bude muset za získaný čas navíc zaplatit? Vítěz prvního ročníku soutěže původních českých muzikálů Intro ’21 nabízí tajuplný příběh plný fantazie a výtečných hudebních čísel, to vše v provedení souboru muzikálu DJKT a jeho orchestru.
10. 6. 2022
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava; Opera Národního divadla moravskoslezského (Divadlo "12" Ostrava)
Andrew Lloyd Webber: Líp se loučí v neděli
Obsazení bude doplněno.
Premiéra původně plánovaná na 11. 6. 2021 byla z důvodu protiepidemických opatření odložena na 10. 6. 2022.
24. 6. 2022
Divadlo J. K. Tyla Plzeň; Opera Divadla J. K. Tyla (Amfiteátr Lochotín Plzeň)
Giuseppe Verdi: Macbeth (Noc s operou)
Z důvodu protiepidemických opatření se představení Macbetha v rámic Noci s operou neuskutečilo ani 26. 6. 2020, ani 25. 6. 2021, ale bylo odloženo až na rok 2022.
21. 9. 9021
Agentura ADF Praha (Malá scéna Studia DVA Praha)Czech premiere
Peter Quilter: Tak já letim

Theatre Productions module

The Productions module contains comprehensive information on Czech theatre productions for all seasons from 1945 to 2010/11 held by the Arts and Theatre Institute's Information and Documents Department.

Besides basic information on premieres (date and information, theatre, company, stage), the database contains the names of authors, "producers" (theatre professions such as directors, scenographers and more), and actors as contained in the production's program—in most cases, any later changes (including alternates) are not listed.

The database also contains information on whether the Arts and Theatre Institute possesses a recording of the production (in the video library) or any other documentation in its photographic or scenographic collections.

The database is being constantly updated. We are currently in the process of gathering, verifying, and entering data for the period from 2011/12 to the present. We also add past productions to the database whenever we manage to acquire verifiable documentation.

The productions database contains 50,004 records.


With the support of The State Fonf of Culture.

Instructions for use

The Productions module can be searched in two ways:

 1. By information on the production
 2. By the names of plays and original stories/books

As a rule, diacritical marks do not play a role in fulltext searches or title searches. They do, however, make a difference when filtering interim search results (theatre, person's name).

In order to filter interim results (fields with drop-down menu), the information is entered into the field and the choice can be confirmed by clicking or checking the selection and choosing OK. Besides using the mouse, you can also navigate through the interim results with your keyboard:

 • Left / Right (arrows) = move to preceding / next row,
 • Insert = select row + move to next row,
 • PageDown / PageUp = move to preceding / next page,
 • Home / End = move to first row of first page / last page.

The selected records are ordered in descending order according to date of premiere - the ordering can be changed (ascending and descending) by clicking on the header of any column.

Clicking on the name of a production displays detailed information on this record (including links to photographs, scenographic documentation, bibliographical records, and information as to the existence of a record in the Institute's video library).

By checking several/all productions (options appear by clicking on the arrow in the top left) and choosing which kind of information will be displayed ("Place on detail" - bottom left), you can create a batch list of productions containing the desired information ("Show selected").

The basic information for all selected records can be exported ("Export") as a table in Excel or other format.

The checked records can be stored ("Insert to box"), where you can find them the next time you open the database from the same computer (the "Box" tab above search field). This function also enables the batch printout or export or records stored from several searches. When storing a large number of records, it is a good idea to empty the storage prior to saving additional records ("Remove from Box").

A/ Searching by information on the production

 • By part of the production title (e.g. král (king)).
 • By part of the theatre's name – enter any word from the theatre's name for a list of all variants of the name in the theatre's history; you can choose a specific variant of the theatre's name indicated by the time range (Divadlo Petra Bezruče Ostrava 55-80).

  If, over the course of its existence, the theatre was ever part of another institution, this option must be chosen as well: This is indicated in the list of theatres - example: Činohra Petra Bezruče (as a part of another institution), Činoherní klub (as a part of another institution).

  Given names in theatre names are abbreviated without spaces following the periods (Divadlo J.K.Tyla).

 • By name – you may enter just the first few letters of the surname – for faster searches, it is better to enter the full name (in the form surname, name (Čapek, Karel)); the search may be further narrowed by choosing the person's activity (author, producer, or actor) – if you select all three or none of the three, the search will be for all. "Author" includes playwright, composer, translator and author of adaptation; "Producer" includes theatre professionals such as directors and scenographers.

  If searching for a list of plays written and directed by the same person (for example, Ladislav Smoček), enter "Smoček, Ladislav" on two lines and select "author" for one and "producer" for the other.

  In order to find all works by a person who uses several names, enter all variants on one line.

 • By date of premiere from–to – no need to search in a calendar; you can enter the date in the format 1. 1. 2012; the results will include premieres with a corresponding incomplete date (month and year, only year).
 • By genre – o limiting your search to a particular genre speeds up the search, especially for works with the same title (e.g. Macbeth – drama and opera, Romeo and Julie - drama and ballet).

B/ Searching by play or original story/book

Searches are performed in three steps - search for play, refine search, and subsequently find productions

 1. Search for play
  • by part of the name of the play (e.g. král (king)),
  • by part of the name of the book (e.g. zločin (crime)),
  • by playwright – you may enter just the first few letters of the surname – for faster searches, it is better to enter the full name (in the form surname, name (Čapek, Karel)).
 2. Refine search
  by related sources
  – clicking on this link displays translations and adaptations (for original works), original works and adaptations (for translations), and original works and translations (for adaptations).
 3. Find production – clicking on a particular play displays productions of the particular translation or adaptation or (if clicking on the original) shows all productions of the play in question.
Other links
 
Partners