library
audio library
video library
bibliography
production
scenography
theatre photos
theatre events
professional activities
casting/roles
oral history
Virtual Study
Database and on-line services
of the Theatre Institute
Theatre Events
 
 

Festival: GRAND Festival smíchu

1/1
From: 2017/1/23 To: 2017/1/30 Volume: 17 Bibliography Call #: 1939
Venue: Pardubice

Contacts: Východočeské divadlo Pardubice, Divadelní 50, 531 62 Pardubice, tel.: 466 616 411, 466 616 431, fax: 466 210 224, e-mail: festival@vcd.cz, http:// www.festivalsmichu.cz,

Organizer: Východočeské divadlo Pardubice
Prolog festivalu:
2017/1/10, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Robert Bellan: Normální debil
Theatre: Východočeské divadlo Pardubice
Stage Director: Robert Bellan
2017/1/12, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Theatre: Green Production Praha
Stage Director: Jakub Zindulka
2017/1/15, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Michael McKeever: Hvězdné manýry
Theatre: Divadelní společnost Háta Praha
Stage Director: Roman Štolpa
2017/1/17, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Boleslav Polívka: DNA
Theatre: Divadlo Bolka Polívky Brno
Stage Director: Boleslav Polívka
2017/1/18, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Ondřej Cihlář: Slzy ošlehaných mužů
Theatre: Vosto5 Praha
Stage Director: Ondřej Cihlář
2017/1/20, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Jaromír Sypal: O Vendulce a Vitouškovi
Mladé divadelní studio Laik
Stage Director: Zdeněk Rumpík
2017/1/21, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Dan Goggin: Jeptišky
Theatre: Východočeské divadlo Pardubice
Stage Director: Lumír Olšovský
2017/1/22, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Peter Nichols: Hra vášní
Theatre: Agentura Harlekýn Praha
Stage Director: Lída Engelová
Hlavní program - soutěžní představení:
2017/1/23, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Friedrich Dürrenmatt: Frank V.
Theatre: Městské divadlo Brno
Stage Director: Hana Burešová
2017/1/24, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Theatre: Městské divadlo Mladá Boleslav
Stage Director: Zdeněk Bartoš
2017/1/25, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Jess Winfield – Adam Long – Daniel Singer: Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách
Theatre: Jihočeské divadlo České Budějovice
Stage Director: Šimon Dominik
2017/1/26, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Zdeněk Jirotka – Martin Vačkář – Ondřej Havelka: Saturnin
Theatre: Národní divadlo Brno
Stage Director: Jakub Nvota
2017/1/27, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Jonathan Lynn – Anthony Jay – Kristina Žantovská: Jistě, pane ministře
Theatre: Východočeské divadlo Pardubice
Stage Director: Petr Novotný
2017/1/28, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Carlo Goldoni: Poprask na laguně
Theatre: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Stage Director: Martin Černý
2017/1/29, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Allan Pease – Barbara Pease – Miroslav Hanuš: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Theatre: Městská divadla pražská Praha
Stage Director: Miroslav Hanuš
Doprovodný program:
2017/1/23, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Theatre: Východočeské divadlo Pardubice
Stage Director: Martina Čechová
2017/1/23, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Tomáš Dianiška: Mlčení bobříků
Theatre: Divadlo pod Palmovkou Praha
Stage Director: Jan Frič
2017/1/24, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Václav Kliment Klicpera: Jelen v Borůvčí
Theatre: Divadlo Na Rejdišti Praha
Stage Director: Kateřina Iváková
2017/1/24, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Igor Dostálek: Hvězdy na prodej
Theatre: JAMU Brno - Studio Marta, scéna Divadelní fakulty
Stage Director: Igor Dostálek
2017/1/25, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Frédéric Sonntag: George Kaplan
Theatre: Východočeské divadlo Pardubice
Stage Director: Linda Dušková
2017/1/25, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Martin Casella: Irská kletba
Theatre: Komorní činohra Praha
Stage Director: Jiří Bábek
2017/1/26, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Theatre: A Studio Rubín Praha
Stage Director: Jan Frič
2017/1/27, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Jiří Brdečka – Jan Rychlík – Vlastimil Hála: Limonádový Joe
Theatre: Východočeské divadlo Pardubice
Stage Director: Milan Schejbal
2017/1/27, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Vanda Zaplatílková-Hutařová: Věcičky/Little Thinks
Theatre: Divadlo Mandragora Zlín
Stage Director: Anna Petrželková
2017/1/28, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Theatre: Divadlo NaHraně Praha
Stage Director: Šimon Dominik
2017/1/29, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Šárka Vaculíková: Milena má problém
Theatre: AMU DAMU Katedra alternativního a loutkového divadla
Stage Director: Šárka Vaculíková
2017/1/30, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
GALAvečer smíchu
Zábavný večer s předáváním festivalových cen
Moderuje: Marie Doležalová
Epilog:
2017/2/6, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Israel Horovitz: Drahá Mathilda
Theatre: Divadlo u Valšů Praha
Stage Director: Otakar Kosek
2017/2/21, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Theatre: Divadlo Studio Dva Praha
Stage Director: Miroslav Hanuš
2017/2/26, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Michael Engler: Znovu a líp
Theatre: Divadlo Titans Praha
Stage Director: Martina Krátká
2017/3/9, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Anna Polívková – Martha Issová: Krasavice interkontinentální - Arte et marte
Theatre: La Fabrika Praha
2017/3/12, Venue: Městské divadlo Pardubice od 94
Petr Kolečko: Padesátka
Theatre: A Studio Rubín Praha
Stage Director: Vojtěch Kotek
2017/3/16, Venue: Malá scéna ve dvoře (VD Pardubice) od IX.2010
Jaroslav Žváček: Obludov
Theatre: A Studio Rubín Praha
Stage Director: Jan Prušinovský
Ceny festivalu:

Odborná porota:

Odborná porota: Jana Paterová, Jan Kolář, Zdeněk A. Tichý, Otakar Kosek, Petr Klár

Komedie roku 2016
Carlo Goldoni: Poprask na laguně
Theatre: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Stage Director: Martin Černý
Nejlepší ženský herecký výkon festivalu
Karolína Baranová
za roli Lucietty v inscenaci Poprask na laguně Divadla F.X.Šaldy Liberec
Nejlepší mužský herecký výkon festivalu
Martin Polách
za roli Patrona Fortunata v inscenaci Poprask na laguně Divadla F.X.Šaldy Liberec
Cena odborné poroty
Carlo Goldoni: Poprask na laguně
Theatre: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Stage Director: Martin Černý
Cena studentské poroty
Jess Winfield – Adam Long – Daniel Singer: Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách
Theatre: Jihočeské divadlo České Budějovice
Stage Director: Šimon Dominik
Komedie diváků 2016
Theatre: Městská divadla pražská Praha
Stage Director: Miroslav Hanuš
Cena Genia smíchu 2017
Ivan Trojan
za mimořádné herecké umění v komediálním žánru, zejména v inscenaci Vzkříšení
Other links
 
Partners